מאי 29, 2020
חם באתר

אוטיס רדינג
נולד ב9 לספטמבר 1941 נפטר ב10 לדצמבר 1967
להיטים: "(Sittin' on) The Dock of the Bay," "These Arms of Mine," "Try a Little Tenderness
השפיע על: אל גרין, טוטס היברט, כריס רובינסון

אוטיס ריידינג
כשראיתי את אוטיס לראשונה, לא היה לי מושג מיהו. זה היה על המדרכה שך מזרח שדרת מקלנור בממפיס, הכתובה של סטקס רקורדס דאז. הבחור הזה פרק ציוד ומזוודות ממכונית סטיישן, והכניס את זה לאולפן. הוא היה הנהג של ג'וני ג'נקינס. ראיתי אותו שוב מאוחר יותר בהמשך היום, כשבירר לגבי האודישן שלו. הוא שר “These Arms of Mine" זה היה בבי מול.
זה לא ניראה בכלל כמו אודישן. זו הייתה הופעה. זאת לא הייתה העוצמה של הקול שלו, הכרנו הרבה אנשים עם עוצמות קוליות כאלה. זאת הייתה הכוונה שאיתה הוא שר. הוא היה כל כולו רגש. זה היה כאילו, "הבחור הזה בטוח לא שר בשביל הכסף." אני לא חושב שהוא אי פעם כן.
מנעד לא היווה אתגר בשירה שלו. המנעד שלו היה די מוגבל. לא היו לו צלילים נמוכים במיוחד או גבוהים במיוחד. אבל אוטיס יעשה כל מה שמרמז על רגש, ופה נכנסה הפיזיות שלו, בגלל שהיה גבר חזק ורב עוצמה. מאחורי הקלעים, הוא היה כמו מתאגרף שמחכה לצאת לזירה. לנגן איתו "Respect" בלייב זאת הייתה פשוט אנרגיה והנאה צרופה.
בלי השירה, אוטיס היה פחות מרוכז, חסר ביטחון. הוא לא היה יכול לעשות את אותן התנועות כששר באולפן. הוא היה יותר עצור. בכל אופן, זה היה הרושם שקיבלת. היה לו את הקטע הזה שרקע ברגל שמאל, ואז ימין. וכולנו ניגנו עם יותר עוצמה סביבו. הייתה לו את הכריזמה הזו –"אני גבר!"- והוא היה גם מודע לזה. "These Arms of Mine" הוא בשבילי עדיין שיר החותם שלו. הוא כ"כ פשוט ביופיו ובמסר שלו. יש פה בחור צעיר ששר לבחורה: "אפילו אם רק תשקלי להיות איתי, כמה מאושר אהיה." זה רגש כ"כ ראשוני. ככה הוא שר את זה, וזה מה שגרם לו להצליח.

 
Be the first to comment

Leave a Reply