אוקטובר 19, 2019
חם באתר

אלביס פרסלי
נולד ב 8/1/1935 נפטר ב6/8/1977

Elvis_Presley2

להיטים: Key Tracks "Mystery Train," "Hound Dog," "Suspicious Minds"
השפיע על: בונו, ברוס ספרינגסטין.
ישנו הבדל בין אנשים ששרים לאלה שלוקחים את הקול למקום לא מהעולם הזה, שיוצרים אופוריה בתוך עצמם. זה שינוי צורה. אני מכיר את זה. ובהיכרותי עם אלביס, אני יודע שהוא היה ממשני הצורה.
השיר הראשון ששמעתי של אלביס היה "האונד דוג". לא היה לי שום דבר מהידע שיש לי עכשיו, על הגרסה של ביג מאמא ת'ורנטון או מהיכן גל התנועות האלה באו. פשוט שמעתי את הקול הזה, וזה היה לגמרי לחלוטין במקום משלו. הקול היה בטוח, מרמז ולא מרחם. היו לו את הצהלות הנהדרות האלה ורגעי צלילה, אלה שמאפשרים לעוט למטה אל התו כמו ציפור טרף. ספגתי את כל זה. אתה יכול לשמוע את זה בכל המוזיקה של לד זפלין.
כשפגשתי את אלביס עם זפלין, אחרי אחת ההופעות שלו בשנות ה70 המוקדמות, הערכתי את מידותיו. הוא לא היה גבוה כמוני. אבל היה לא מבנה גוף של זמר. היה לו חזה רחב כמו תיבת תהודה. והייתה לו מוטיבציה.  "Anyway You Want Me" הוא אחד מההופעות הקוליות הכי מרגשות ששמעתי מעולם. אין "Jailhouse Rock" מרגש וההקלטות האחרות כמו בחזרות בקינג קריאול. אני יכול לחקור את חזרות ה"סאן" כגבר בגיל העמידה במבט לאחור לעבר קריירה של בחור ולהגיד "וואו, איזה דרך נפלאה להתחיל." אבל אני אהבתי את המודרניות של ה RCA. . "I Need Your Love Tonight"   ו  "A Big Hunk o' Love"היה כה חזקים. החזרות האלה נשמעו כמו המקום הכי נפלא בכדור הארץ.

אלביס והנשיא ניקסון
אלביס והנשיא ניקסון

בפגישה, ג'ימי פייג' התבדח עם אלביס שהוא אף פעם לא עשה בדיקת סאונד – אבל אם עשינו, כל מה שרציתי לעשות היה לשיר שירים של אלביס. אלביס חשב שזה מצחיק ושאל אותי, "איזה שירים אתה שר?" אמרתי לו שאני אוהב את אלה שיש בהם את כל מצבי הרוח, כמו שיר הקאנטרי הנהדר “love me” – "Treat me like a fool/Treat me mean and cruel/But love me.". אז כשעזבנו, אחרי 90 הדקות הכי מאירות ומצחיקות עם הבחור, הלכתי במורד המסדרון. הוא עף בסיבוב על המשקוף, וניראה די מרוצה מעצמו, והתחיל לשיר "treat me like a fool…" הסתובבתי וחיקיתי אותו בחזרה. עמדנו שם, שרים אחד לשני.
לאחר מכן, בגלל הכוחות שסבבו אותו, היה לו קשה להגיע לכותבי שירים עכשוויים יותר. כשהוא מת, היה בן 42. אני בן 18 שנה יותר מזה עכשיו. אבל לא היו לו הרבה קשרים חדשים להתבסס עליהם – החברים הוותיקים שלו לא התכוונו לחדש לו. אני יודע שהוא רצה לבטא יותר. אבל מה שהוא הותיר אחריו, הוא לאפשר לי להיות זמר מעולם אחר.

 
Be the first to comment

Leave a Reply