יולי 2, 2020
חם באתר

ארית'ה פרנקלין
ארית'ה פרנקלין

נולדה ב 25/3/1942

Arethafranklin3
שירים מוכרים:
(You Make Me Feel Like) A Natural Woman," "Respect," "I Never Loved a Man (The Way I Love You)," "Think," "Chain of Fools”.
השפיעה על: וויטני יוסטון, אלישי הקיז, ארון נוויל, אנני לנוקס.
אתה מזהה כוח אלוהי. אתה מזהה משהו שאלוהים יצר. וארית'ה היא מתת האל. כשזה מגיע לביטוי עצמי דרך שיר, אף אחד לא מתקרב אליה. היא הסיבה שנשים רוצות לשיר.
לארית'ה יש הכול- הכוח, הטכניקה. היא אומרת הכל בכנות. כל מה שהיא חושבת או מתמודדת איתו נמצא במוזיקה שלה, מ "Chain of Fools", עד “Respect” ועד ההופעות החיות שלה. ויש לה ביטחון מוחלט; היא אף פעם לא מהססת. אני חושב שהביטחון שלה נובע מהבסיס שלה של שירי הקודש (גוספל), כי בגוספל הם לא משחקים משחקים- מעניינים אותם רק אלה שיש להם את זה בדם. זה לא משחק עבורה.
כילדה, נהגתי להקשיב לארית'ה כי אמי נהגה לשמוע  "Do Right Woman" ו "Ain't No Way"  מדי לילה. ראיתי את אמי בוכה כשהקשיבה לשירים האלה, ובכיתי גם. ואז גיליתי אותה בעצמי עם הפסקול של "Sparkle". אני שמעתי את "Giving Him Something He Can Feel" כנראה 30 פעם ברצף; בסופו של דבר הבנתי מהו הקול שאימא שלי הקשיבה לו.

Aretha_Franklin2
אפילו הדרך בה היא מבטאת מילים היא מדהימה: בשיר "Giving Him Something He Can Feel" כשהיא שרה "רבים אומרים שאני צעירה מדי"- הדרך בה היא אומרת "אני" אתה כמעט יכול לראות אותה אומרת את זה, כאילו נותנת לך בראש, אבל אתה עדיין ממש שם איתה. אתה ממש יכול לדמיין את הידיים שלה בשיר “Ain’t No Way” בדרך העוצמתית בה היא מבטאת את המילה "שתי" בשורה "אתה קושר את שתי ידיי".
כשאתה צופה בה בעבודה, אתה יכול להבין למה ארית'ה היא מי שהיא. כשעבדנו על השיר "Don't Waste Your Time" באלבום שלי "מרי", היא פשוט נכנסה לשם ובלעה את התקליט כמו פקמן. היא יכלה לעשות קול של גוספל, וזה יהפוך למשהו כמו ג'אז מהחלל, משהו שאף פעם לא נתקלתי בו. אתה חושב "מאיפה זה בא? איפה היא שמעה את התו הזה?"
יפה לראות את זה, כי זה עוזר לאנשים חסרי ביטחון ביכולתם, כמוני. אני מסתכלת עליה וחושבת: "אני צריכה חתיכה מזה, מה שזה לא יהיה."

 
Be the first to comment

Leave a Reply