מאי 29, 2020
חם באתר

אתרים ייחודיים לצילום בישראל
נופי ישראל לצילום

במדינתנו הקטנה, קיימים נופים ייחודיים רק לה. ישנם מספר אתרים היכולים להוות גן עדן של ממש עבור צלמים חובבים. חלק מן האתרים נגישים ביותר וחלקם דורשים נסיעה ארוכה יותר. דווקא בעונות הסתיו עד האביב, נוכל להנות מהקסם שלהם, השמיים מתכסים בצבעים מיוחדים מה שהופך את החוויה לתענוג אמיתי לחובבי הצילום!

ים המלח:
ים המלח הוא המקום הנמוך ביותר בעולם, ניתן להתייחס אליו כאל אחד משבעת פלאי עולם. בעקבות התאדות ואף התייבשות של הימה, נוצרות התגבשויות ייחודיות של מלח. במי הים עצמו ליד החוף נוצרות תצורות ייחודיות בעקבות שקיעת מינרלים גופרתיים.

פארק תמנע:
אחד הפארקים המיוחדים שיש בארץ והוא נמצא כ – 20 קילומטר צפונה לאילת. ידוע עוד מתקופת התנ"ך כאחד המקומות העתיקים שכרו בו נחושת. בפארק נוף מדברי ייחודי, צורות גיאולוגיות של סלעים, עמודי שלמה וקשות סלע. יש לציין את זיהום האויר הנמוך. בתנאי צילום נאותים ניתן לצלם ולצפות בכוכבים ובשביל החלב.

חוף דור-הבונים:
אחת מרצועות החוף המרשימות בארץ. היא בנויה לאורך 5 ק"מ מרכסי כורכר וטבלאות גידוד אשר נשחקו ונבנו במשך השנים. תהליכים אלו תרמו לבניית מקומות מיוחדים בחוף כגון: לגונות עם מים שקטים, מערות אבן ומפרצונים חוליים. על רכסי הכורכר בחוף ניתן למצוא נקודות נפלאות לצילום.

הר צין ושדה הבולבוסים:
שתי תופעות טבע יפהפיות ומעניינות קיימות בהר צין ושדה הבולבוסים. הר צין הוא הר צר וארוך שחלקו העליון שטוח. ליד ההר נמצא שדה הבולבוסים – אלפי אבני גיר המקובצות בצורת בולבוסים (תפוחי אדמה). יש החושבים כי הבולבוסים נוצרו בעקבות התגבשות קלציט, סביב מאובנים של שלדי דגים.

עמק האלה:
אם חפצה נפשכם לצפות בפריחה עונתית, תוכלו לעשות זאת בעמק האלה.  באביב מתמלאים השדות בדרום בצבעים מיוחדים כתוצאה מפריחות של פרחי בר, כלניות, נוריות ועוד. פריחה מרשימה ביותר היא זאת של צמחי התורמוס.

ניצנה:

פינת חמד בעלת מקומות ייחודיים לצילום. בעבר היתה עיר נבטית, אשר שימשה את הסוחרים הנבטים שייסדו את "דרך הבשמים", הדרך בה התבצע מסחר בין אסיה לאירופה. בשטח מצוים עדין שרידי מבנים ועתיקות. סביב ניצנה ניתן למצוא דיונות חול בארץ ותצורות סלע קירטון בצורות מיוחדות.

חוף פלמחים:
שני איזורים עיקריים של טבלאות גידוד נמצאים בחוף פלמחים. אלו יוצרים איזורים נהדרים לצילום. מפלונים, בריכות קטנות בתוך מדף הסלע והחוף המלא בצדפים ואבנים מיוחדות, כל אלה הופכים את החוף לפנינה ייחודית.

 

נחל כזיב:
זהו נחל איתן שניתן לבקר בו כל השנה. הוא נמצא למרגלות מבצע המונפורט, הנחל נוח להליכה ושבילים רבים בו מוצלים. העצים שבו מזכירים יערות אירופאים. לאורך הנחל תוכלו לראות בריכות קטנות ועצי תאנה, מדרגות של מפלים קטנים, מערות מלאות מים ועוד….

 

סיכום:
במזג אויר משתנה כמו בארץ, שרק פותח אפשרויות צילום חדשות ומעניינות, ניתן לצלם ללא הרף ולהנות מהגילוי. אם רק נמשיך לשמור על הטבע הנפלא שיש לנו בארץ, נוכל להמשיך ולהנות ממנו עוד שנים רבות.

 
Be the first to comment

Leave a Reply