יולי 2, 2020
חם באתר

גופנו הוא מכונה – מכונות חייבות תחזוקה!
רפלקסולוגיה

גופנו הוא מכונה – מכונות חייבות תחזוקה!

גוף האדם

בגוף שלנו יש מנגנוני הגנה שדואגים לשלוח אותות מצוקה כשתחזוקתו לוקה בחסר והוא חווה החלשות של המערכת.
כשאנחנו בסביבה תומכת ומרגישים בטוחים, מנגנוני ההגנה האלה יופעלו וישלחו אותות מצוקה בעת רעב, צימאון או עייפות.
כשהקשבתנו ותשומת לבנו אינם נתונים לגוף שלנו, הוא יצעק וילחץ  מתוך אזורי מצוקתו (יצור סוגי כאב או הפרעה), עד שנקשיב.
יחד עם זאת, זו אינה הדרך היחידה בה הגוף מדבר איתנו לפני שהוא שולח אותות מצוקה.
נפשנו שוכנת בתוך גוף פיזי. יכולתנו להיות נוכחים על פני כדור הארץ, בכאן ועכשיו הינה בזכות הגוף שקבלנו לשאת בו את נפשנו ולחוות דרכו את חיינו, כאן.
כשאנו בהקשבה לצרכים של הגוף ולדיבור שהוא מקיים אתנו, קיימת לנו האפשרות לשמור עליו ודרכו לחוות את החיים טוב יותר.
רובנו מרוכזים ביום יום בעומס ובחובות שיש עלינו, במה שצריך ובלהספיק. מתפקדים על הטייס האוטומטי. זוהי תודעה מונחית לחץ וסטרס ונעדרת הקשבה עצמית, ולאורך זמן הלחץ והתסכול הופכים לכדור שלג ההולך וגדל מידי יום.
איך זה נראה בעיניים שלי,  רפלקסולוגית בכירה ומטפלת גוף נפש.
ראשית היציבה שלנו מושפעת מהמצב הרגשי נפשי בו אנו שרויים ותשתנה בהתאם.
למשל, כשאנחנו בתודעת מרוץ. יש עלינו אחריות כבדה ואנחנו חיים את הלחץ והדחיפות להספיק ולהיות בעשיה, כל אזור בית החזה ומעלה יצעד לפנינו, ייטה קדימה, חלוקת משקל הגוף על כפות הרגליים תשתנה ובכך חלקים בכף הרגל שאינם בנויים לשאת עומס כבד, יעברו שינויים על מנת  לאפשר לכפות הרגליים להמשיך ולשרת אותנו. תהליך כזה של שינוי עשוי להביא למגוון אותות וסימנים מהגוף. לדוגמה, הצטברות עור קשה באזור בורסות הדריכה העליונות בכף הרגל. הדבר יגרום להפרעה בזרימת הדם וחילוף החומרים במקום ובמקומות קשורים בגוף. לאורך זמן עשויות להיווצר בעיות נשימה, כאבים והתכווצויות באזור הכתפיים, גב עליון, גב תחתון ובית החזה, עייפות, עוד ועוד.

רפלקסולוגיה

למה אני קוראת תחזוקה שוטפת? ולמה רפלקסולוגיה?
המנח הטבעי שלנו הוא עמידה, ולכן כוח הגרביטציה המופעל על גופנו רוב שעות היום יקשה על הגוף לספק את אותה כמות ואיכות של הזנה לחלקים העליונים של הגוף כמו לחלקיו התחתונים ומתחיל להיווצר פער ברמות הזנה במקומות ואיברים שונים בגוף.
המנח הטבעי של החיים הוא שהם פשוט קורים ואנחנו חווים את שקורה. זהו תהליך טבעי שיש בו שמחות, מצוקות, אהבות, קשיים ולכן גם כיווצים וחסימות. חסימות מקשות בין היתר ובעיקר על זרימת דם תקינה בכל חלקי הגוף.
מטרתה של תחזוקה שוטפת היא לצמצם את הפערים שנוצרים עקב חיי יום יום לוחצים, להרגיע את תודעת הלחץ  בה אנחנו שרויים ולפתוח את החסימות שהצטברו בגוף שלנו. כל זאת על מנת לאפשר הספקת דם (הזנה וחמצן) תקינה ומספקת בכל חלקי הגוף ולאורך כמה שיותר זמן.
תחזוקה שוטפת מאפשרת לנו,
שנת לילה טובה. נקבל את הבוקר ערניים ונינוחים מתמיד.
מערכת עיכול תאבד את עצבנותה ותהפוך רגועה וזורמת.
מערכת שלד שריר תחווה תחושה של קלילות וזרימה בתנועה.
צלילות מחשבה וריכוז.
חיוניות, ערנות וקלילות תהיה התחושה שתלווה את הגוף והנפש. נחווה שקט פנימי גדל והולך.
ועוד ועוד.

רפלקסולוגיה

פועל יוצא מכל אלה…. נוחות מתחושת הגוף וחווית רוגע מאפשרת לנו תקשורת רגועה וזורמת עם הסביבה היקרה לנו ועם עצמנו.
הרפלקסולוגיה ממקסמת ומנצלת את איכויות הגוף להזנת והטבת כלל איבריו ובכך מאפשרת לגוף להיות מקור הכוח של עצמו, ליצירת ריפוי ותמיכה בנקודות החולשה שלו.
הטיפול ונקודות הלחיצה דרך כפות הרגליים יוצרים דחיפה ותנועה דמית במעגל הסגור של הגוף. עובדה המבטיחה אספקת דם בכל איבר ואיבר בגוף בו זמנית לאורך ולמשך זמן הטיפול.
רגע לפני שנבין איך זה עוזר לנו יש לי שאלה…. איך אתם והקיבה שלכם מרגישים כשאתם רעבים מאוד?….     בדיוק כך! היא ואתם נכנסים לסטרס והמצוקה שבבטן משפיעה באופן ישיר על מה שקורה בראש בזמן רעב.
כך מגיב כל תא ותא בגוף כשתזונתו אינה מספקת לו. ולכן הזנה בו זמנית בכל הגוף יוצרת רוגע ושחרור בגוף ובכל חלקיו, הרוגע מאפשר ניצול וקליטה מקסימלית של מזונות הגוף ומכאן התחזקותו ויכולתו לתמוך ולהיות ריפוי עבור המקומות החלשים שבו.
רגשות קשים, כעסים, תסכולים ופחדים שאינם פתורים המאכלסים מספיק זמן את גופנו, הופכים עם חלוף הזמן לכיווצים, כאבים, דלקות, פריחות ומחלות.
הרפלקסולוגיה מאפשרת בידי המטפל להשפעה דרמתית על המצב הרגשי איתו יוצא המטופל מהקליניקה.
שמרו באהבה על בריאותכם.

מאת גליה מירון
הכותבת היא מטפלת בכירה ברפלקסולוגיה ופרחי באך מלווה מעצימה ותומכת בתהליכי גוף נפש.

https://www.facebook.com/derechharaglaiim/?pnref=lhc
Be the first to comment

Leave a Reply