יולי 2, 2020
חם באתר

ג'ו ג'רארד – מוכר המכוניות הטוב בעולם
ג'ו ג'ירארד

לג'ו ג'ראד היתה אהבה גדולה וכישרון גדול. הוא אהב מכוניות, והוא ידע למכור. זה היה אך טבעי, שג'ו יעסוק במכוניות, זה היה התחום האהוב עליו. לכולם גם היה ברור, שג'ו יתפרנס בזכות הפה הגדול שלו. והוא התפרנס בכבוד.

כשג'ו עוד היה מוכר צעיר, לצרות כושר השיכנוע שלו, הוא היה מפיל עסקאות בלי לדעת מדוע. יום אחד, ביקר אותו לקוח, ששינה לו את כל התפיסה. היה זה אדם רגיל, שהתעניין ברכישת מכונית. ג'ו היה בטוח, שכל מה שנשאר זה להכנס למשרד שלו, להחתים את האדם על הניירת, ולסיים עוד עיסקה. בדרכם למשרד האיש סיפר לג'ו, שהבן שלו הולך להיות רופא. ג'ו לא ממש התחייס אליו, בעוד האיש מספר, כמה הוא גאה בילד, וכמה הוא חכם. ג'ו היה עסוק באותה העת באנשי המכירות האחרים, שהתבדחו ביניהם באולם התצוגה. בלי לשים לב למה שהאדם מספר, הוא הגיב במשפט כמו: "איזה חמוד הילד, איך הציונים שלו? מה הוא יעשה אחרי שהוא יסיים את התיכון?" האיש ענה "כבר אמרתי לך, הוא לומד רפואה באוניברסיטה..". ג'ו, שכל תשומת הלב שלו היתה לחברים שלו, הגיב בלי להסתכל על האדם ב "איזה יופי..".  לפתע האדם קם ממקומו, ואמר שהוא צריך ללכת, ויצא מסוכנות הרכב בלי לחתום. למחרת, ג'ו התקשר לאדם, ושאל אותו מתי הוא רוצה להגיע להשלים את העיסקה? "ובכן, ידידי העסוק," ענה האיש, "קניתי כבר מכונית ממישהו אחר." "למה???" שאל ג'ו בפליאה. "פשוט מאוד," ענה האיש, "קניתי אותה ממישהו שנתן לי תשומת לב. מישהו שעניין אותו, שהבן שלי ג'ימי לומד רפואה, ויהיה רופא." ג'ו לא ידע איך להגיב. לאחר כמה רגעים של שקט, הוא אמר לאדם, שאם בגלל זה הוא לא קנה מכונית ממנו, אז זו סיבה טובה. ואז הוא ביקש מאותו אדם שיתן לו הזדמנות שניה באחד הימים, גם אם זה יקח שנים, והוא יוכיח לו, שהוא ישתפר. האדם חזר אחרי שלש שנים, ויצא עם חיוך ועם מכונית.

סגירת עיסקה
סגירת עיסקה

מאותו השיעור ג'ו הפך למקצוען מכירות אמיתי. לדוגמה, אם הוא היה יושב עם אדם, שהתעניין במכונית, ג'ו היה שואל אותו אם הוא רופא. האדם היה אומר: לא, דווקא אני שוחט בחברת בשר. ג'ו היה מגיב במשפט כמו: באמת? אתה ממש שוחט את הפרות האלו? זה לא מפריע לך? תוכל פעם להכניס אותי לראות איך בדיוק כל זה קורה? ובאמת הוא היה הולך לבקר את אותו האדם. וכך הוא היה יוצר קשר של אכפתיות עם הלקוחות שפקדו אותו. בזמן, שהוא היה מבקר את לקוחותיו, הם היו מתרבבים, שהוא האדם שמכר להם את האוטו. השיטה עבדה מעל המצופה. ג'ו היה פוגש אנשים כל הזמן בתחום עיסוקם או תחביבם, הם מבחינתם היו מכירים אותו לאנשים חדשים, שגם היו הופכים ללקוחות.

ג'ו הבין, שליכולת האזנה שלו, יש תפקיד יותר משמעותי מיכולת הדיבור שלו. עם השנים ג'ו מכר מעל ל 13,000 מכוניות, ואף נכנס לספר השיאים של גינס. הוא הפך למרצה מבוקש, ואף כתב מספר רבי מכר העוסקים במכירות.

 
Be the first to comment

Leave a Reply