אוקטובר 19, 2019
חם באתר

גילגול הנשמות של שאנטי
גלגול נשמות

הילדה שאנטי דווי נולדה בשנת 1926 למשפחה בדלהי שבהודו. היא היתה ילדה נורמלית לחלוטין, ולא היו שום סימנים מוזרים לגביה. כשהגיעה שנטי לגיל ארבע, הבחינה אמה, כי היא מתנהג קצת שונה משאר הילדים. היא נהגה להתבודד מכל הילדים, ונראתה כמו מנהלת שיחות עם דמות בלתי נראת. הזעזוע הגדול כרגע בגיל שבע. שאנטי פנתה לאמא שלה, ואמרה לה בשיא התקיפות: "את יודעת, שפעם חייתי בצורה אחרת בגוף של אישה אחרת בעיר מוטרה." והיא תיארה בדיוק רב את הבית שבו היא גרה.

ההורים ההמומים לקחו אותה לרופא המקומי, וזה ביקש מהם לחזור עוד שנתיים לראות מה מצבה.

אחרי שנתיים, לא רק שמצבה לא השתפר, אלא היא אף הוסיפה פרטים על חייה הקדומים, ואף תיארה את בני משפחתה שהיו לה, בעלה ושלושת ילדיה. היא גם ציינה ששמה היה "לודג'י". ההורים קיבלו את העובדה, שהבת שלהם קצת לא בסדר, והמשיכו לחיות את חייהם.

יום אחד נשמעה דפיקה בדלת, ושאנטי רצה לפתוח. עם פתיחת הדלת, שמעה אימה את הילדה קוראת: "אמא, בואי מהר, זה בן דוד של בעלי, הוא גם היה גר במוטרה". האיש הנבוך סיפר שבאמת הוא היה גר בעבר במוטרה לפני שעבר לדלהי לרגל עסקיו. הוא גם אימת, שאכן, יש לו בן דוד במוטרה, ואשתו "לודג'י" נפטרה בעת לידת בנם השלישי, לפני כעשר שנים. הסוחר, שמע את סיפורה של שאנטי, וגם היה  מוכן לשתף פעולה, ולבדוק את טענותיה.

הוא קבע עם בן דודו להגיע לדלהי, ולבקר את המשפחה. כשהגיע בן דוד לבית משפחת דווי, התפרצה לעברו שאנטי בבכי ובשמחה: "זה בעלי, הוא חזר אלי..".

ה"בעל" המופתע והוריה של שאנטי פנו למשרד הבריאות על מנת לבדוק המקרה המיוחד הזה של הילדה. חברי הוועדה, שבדקה את הנושא, לקחה את שאנטי ברכבת למוטרה, מקום מגוריה הקודים, על מנת לבחון את תגובתה. היא רק יצאה מהרכבת וכבר זיהתה אישה מבוגרת אחת, שעמדה שם, כאימו של בעלה – חמותה, ואת בנה/גיסה שעמד לצידה. היא ניגשה אליהם ללא היסוס, ואף דיברה בניב המקומי, למרות שמעולם לא יצאה בתחום דלהי. המדענים המופתעים כיסו את עיניה, ונתנו לה להוביל אותם לביתה ומשפחתה לשעבר. היא הובילה אותם ללא היסוס בין רחובות העיר, עד שפקדה על נהג המרכבה לעצור. זה היה לפני הבית שלה.כשפתחה את עיניה, היא הצביעה על אדם מבוגר שעמד בסמוך לבית, וציינה היא זהו אבי בעלה – חמיה. היא גם זיהתה את שני בניה הגדולים, למרות, שלא ראתה אותם 10 שנים, ולא זיהתה את אחיהם הצעיר, שכאמור, היא נפטרה בעת לידתו.

ועדת החקירה חזרה לדלהי, וכתבה בדוח המקרה, כי הילדה עושה רושם של ילדה בריאה לחלוטין. היא זיהתה את כל המעורבים מחייה הקודמים, ולא נמצא שום סימן לאחיזת עיניים או הולכת שולל מצד המעורבים במקרה. הדוח נמצא בארכיון משרד הבריאות של הודו, ולא ניתן לפרסמו ברבים.

בשנת 1958 בשנות השלושים לחייה, היא סיפרה, שהיא למדה לחיות עם עברה, היא מקבלת על עצמה, שהיו אלה חיים אחרים, וכי החיים הנוכחים הם העיקר בחייה. היא קיבלה עבודה באחד ממשרדי הממשלה בניו דלהי, ולא נרשמו סיפורים יוצאי דופן על חייה.
Be the first to comment

Leave a Reply