מאי 29, 2020
חם באתר

גליה מירון: מטפלת בכירה ברפלקסולוגיה ופרחי באך
צילום: הדר הרנס
גליה מירון. צילום: הדר הרנס
גליה מירון. צילום: הדר הרנס

גליה גדלה בקיבוץ מלכיה, הקרוי בפיה "הקיבוץ של פעם". היתה בו אידיאולוגיה שהיה צריך להצדיק, אפילו המחשבה חייבת להיות מותאמת החשיבה הקיבוצית. היו אז קודים וכללים של הקיבוץ שיש לקיים ולהתאים להם . "זה נכנס גם לחיים הפרטיים ובתוך המערכת הזאת לא הצלחתי לפגוש את עצמי, חוויתי חוסר חיבור אמיתי לעצמי ולא נתתי לעצמי ביטוי".

בעשור האחרון עבדה גליה במכללת כרכור, נהנית מאינטראקציה חיה ותוססת עם אנשים יפים וצוות תומך שהיה בית בתקופות קושי ומשבר שם התודעה ליכולות הטיפוליות שלה, ו"לחופש לעשות מה שלבה חפץ ללא אישור של איש". הרפלקסולוגיה כשיטת טיפול הדהימה את גליה באפשרות לראות את כל הגוף דרך כף הרגל ולהביא משם ריפוי. דרך כפות הרגליים ניתן לראות ביטוי פיזי לכל מצב רגשי. חוסר איזון פיזי ורגשי, צורות חשיבה, הוויתו של אדם וחוויותיו יבואו לידי ביטוי בכף רגלו. כך לדוגמה, פסולת ומשקעים שאינם מתנקזים מהגוף החוצה, ישקעו אל כף הרגל ועם הזמן יתכן ויתכהה העור באזור. המשמעות היא  שקיעת החוויות שאנו חווים. אותן שלא עובדו ולא שוחררו .

תוך כדי תהליך הגירושין שלה, פנתה גליה ללימודי הרפלקסולוגיה במכללת כרכור, ואלו אפשרו לה לעשות שינוי אמיתי, "שם הבנתי את הקשר שבין המצב הרגשי שלי לפיזי" היא מסבירה.

הרפלקסולוגיה כשיטה, יושבת רחוק מתודעת האדם ומאפשרת שמירה על המרחב האישי שלו. לגליה מאפשרת השיטה להגיע ישירות לכל מקום בגוף בשקט ובצניעות וללא חדירה לפרטיות, תוך דיוק רב. גליה מתארת: "זה מקום המטהר ומזכך את הנתינה שלי".

הקליניקה של גליה בכרכור היא בית לבריאות גוף ונפש. תחת קורת גג אחת היא מציעה מרפא לגוף, העצמה לנפש, רוממות הרגש וחיוניות הרוח. "לגישתי בריאות זה הרגל ואורח חיים. טיפולים במצבי קיצון מהווים סוג של כיבוי שרפות ואין בכוחם לשפר את תחזוקת הגוף ואת החוויה שלנו ממנו לאורך זמן" היא מסבירה.

גליה מתארת כיצד הנסיון הטיפולי שלה, אשר התעצם עם השנים מדייק אותה לאורך כל הדרך, ועם הזמן הבינה שהאינטואיציה שלה בקליניקה לוקחת אותה לגעת במקור הכאב. החוויה העוברת כחוט השני היא שהטיפול באתגר הרגשי- נפשי איתו מתמודדת המטופלת, מרפא את הכאב והבעיה הפיזית ביעילות ומהירות גדולה יותר מכל ניסיון לתת מענה לבעיה הפיזית לבדה.

לשיטתה, השילוב בין רפלקסולוגיה, איכויות המגע שלה וטכניקות מגע שונות נותן מענה מדויק למצוקות רגשיות  גם במצבי קצה. פרחי באך הם השלמה טיפולית לבית. הם ממנפים וממקסמים את האפקט הטיפולי בין טיפול לטיפול.
הקהל שגליה פונה אליו הוא בעיקר נשים. האתגרים שהיא נותנת להם מענה הם תקופות משבר, עומסים רגשיים, קושי להחזיק אופטימיות, חרדות ולאחרונה גם פיברומיאלגיה והפרעות אכילה.
מטרתה כמטפלת היא להביא את הבשורה שהכל בר שינוי. הבחירה מה נעשה ואיך נחווה את זמננו כאן, היא בידינו. "לא כתוב בשום מקום שאנחנו נולדים לעולם על מנת לסבול. אפשר אחרת"…

הבית של גליה . ליצירת קשר: 052-7473318

https://www.facebook.com/derechharaglaiim/?fref=ts

 
Be the first to comment

Leave a Reply