מאי 29, 2020
חם באתר

הידידים הקטנים של המליונר הגדול
הידידים הקטנים

הוא סלל מסילות רכבת לאורך אלפי קילומטרים, הוא ייסד 40 ערים ועיירות, וצבר הון עתק, ואת כל זה הוא התחיל מאפס בזכות העיצות של ידידיו הקטנים הבלתי נראים.

כזוגות צעירים רבים, גם ארתור ואשתו הטריה ג'נבייב סטילוול התנגדו לגור במרתף של ההורים, עד שהם יעמדו על הרגלים מבחינה כלכלית.

הוא התחיל לעבוד כפועל בחברת תובלה מקומית, ולא היה לו מושג שיום אחד הוא יהפוך לאדם עשיר מאוד.

ארתור סטילוול
ארתור סטילוול

לילה אחד, הוא נהג לספר, בעודו בן 15, פיתאום הוא התחיל לשמוע קולות של ייצורים לא נראים, שאומרים לו מה לעשות ומה יקרה. הוא קרה להם ידידי הקטנים. הוא נהג לרשום את הדברים. אחד הדברים שהידידים האלו אמרו לו, זה שהוא יתחתן עם בחורה בשם ג'נבייב ווד תוך ארבע שנים. הוא לא הכיר אף בחורה בשם ג'נבייב באותם הימים. אחרי ארבע שנים באמת הוא בחורה בשם ג'נבייב ווד, ונשא אותה לאישה לאחר זמן קצר. מאז הוא נהג להקשיב ולשמוע לדברי הקולות הנסתרים. הוא לא סיפר לאף אדם על ידידיו הנסתרים לבד מאשתו, שאיתה שיתף בכל סודותיו.

הוא היה מרוצה שבע רצון מעבודתו הנוחה בחברת התובלה, אבל הקולות לא הפסיקו להציק לו בדרישה "צא למערב ותניח מסילות ברזל". לבסוף הוא נכנע לקולות, התפטר מעבודתו הבטוחה, ויצא למערב. הוא הגיע לקנזס סיטי והתישב בה. אף למרות דרישות "ידידיו", הוא לא הלך להניח מסילות ברזל, אלא מצא עבודה בסוכנות של מניות וניירות ערך. "עלייך להניח מסילות ברזל" נדנדו לו הקולות. עד כמה שזה נשמע מוזר, למרות שכרו הנמוך, הבנק היה מוכן להלוות לו את הכסף הנדרש על מנת להתחיל להניח מסילות ברזל. הם ידרו שארתור הוא איש ישר והגון, והוא יחזיר את כל החובות שלו, ואכן כך היה. בעודו בן 26 בלבד, החל ארתור להניח מסילות ברזל בין ויטפילד שבקנזס לבין הגולף של מכסיקו. כשאף אחד לא ראה את הצורך המתעורר, ארתור ראה את הנולד, ובעזרת ידידיו המסתוריים, החל לחבר בין מקומות ע"י הנחת מסילות ברזל.

ביצוע התוכניות נתקל מידי פעם לקשיים, שהיו מייאשים גם אנשי עסקים גדולים ועשירים, אך לא ארתור. הוא נהג להסתגר בחדר, ולבקש את עזרה ידידיו. שותפיו ראו בו כעוף מוזר מדי פעם, אף המשיכו להאמין בו, כשנכחו את הצלחתו. באחד הפעמים יעצו לו ידידיו לדלג על העיר גלאבסטון – עיר חשובה באותם הימים, ולעבור דרך מקום שכוח אל. גם שותפיו ותושבי המקום דרשו ממנו לעבור דרך גלאבסטון, ולהציב בה תחנה. אך הוא התעקש בלי להצליח להסביר את סיבותיו מדוע הוא לא נכנס לעיר, ומעדיף לעבור דרך יישוב ריק בשום מקום. שבועות אחרי שהושלמה בניית המסילה, סופת הוריקאן שפקדה את האיזור, פירקה את כל העיר גלאבסטון, והותירה אותה הרוסה ועיר רפאים. שותפיו כיבדו אותו וקראו לו "סטילוול בר המזל".

ארתור סטילוול היה איש עסקים כביר, שעשה את כל הונו בזכות יועציו הקטנים, למרות שאף פעם לא היה מאמין ברוחות, סיאנסים וכד'.

הוא עסק גם בכתיבה, הוא כתב כ 30 ספרים, שאחד מהם: "האור שלא איכזב לעולם" היה רב מכר בשנת 1910. בשנת 1914 הוא כתב ספר שחוזה את העתיד, בו הוא חזה את נפילתה של גרמניה ובעלות בריתה, את התמוטטה של ממלכת רוסיה, תהליכים שיקרו באירופה, ואף חזון אחד על מדינת היהודים שתקום בפלשתינה בסוף שנות ה 40.
Be the first to comment

Leave a Reply