יוני 5, 2020
חם באתר

המקומות המסוכנים ביותר לטיול בעולם
קמיניטו דל רי

כל תייר חובב או מקצוען פגש במהלך מסעותיו מקומות מסעירים ומרתקים לטייל ולבקר בהם. רוב המקומות המדהימים נוצרו ע"י אמא טבע, וחלק תוכננו והוקמו ע"י האדם. המקומות שנוצרו ע"י האדם, תוכננו ונבנו ברובם לטיולי משפחות כמו ליחידים. אך ישנם מקומות בעולם שנוצרו ע"י אמא טבע, ולא נועדו לתיור ע"י בני אדם, אך האדם החליט, שניתן בהתערבות קלה, ליצור דרך בטוחה גם לבני האדם. לא תמיד בהצלחה רבה. אז אם אתם חובבי טיולים, ועדיין רוצים לחזור הביתה בשלום, כדאי שתדעו על כמה מהמקומות הפחות בטוחים להגיע אליהם.

המקומות שלא מומלץ לטייל בהם:

הר הואה שאן – סין

הר הואה שאן

הר הואה שבמחוז שאנסי, הינו שרשרת הרים, היוצרים צוקים אדירים על פני 12 ק"מ וחמש פסגות. מסע על רכס שרשת הרים זו הינו מסע מדהמים, מלווה בנוף עוצר נשימה. ההר גדוש במקדשים עתיקים, פסלים ומקומות פולחן, המושך אליו מקומיים מאמינים מחד, ותיירים הרפתקנים וסקרנים מנגד. מסורות רבות ופינות מרגשות נמצאות כמעט לכל אורך הדרך. סיפורים כמעט דימיוניים על מלכים ושליטים מלוות את המסע על ההר.

אך יופי המקום והאגדות הרבות השורצות במקום, אינן מכפות על החלקים מסוכנים מאוד המלווים את המסע.

מעבר בהר הואה שאן

פסגות ההר הן מדהימות, והכובש את ראשי כל הפסגות, מרגיש סיפוק שאין כדוגמתו. אבל, ישנם קטעים לאורך המסלול, שמטייל ממוצע יכול בשבריר של שניה, למצוא את עצמו חסר אונים במקרה הטוב, ומדרדר למוות במקרה הפחות טוב. הדרך בחלקה בנויה מחתיכות קרשים, שנראים, שלא עברו שיפוץ או החלפה מעולם, חלקם שבורים לגמרי, שצריך להפעיל המון אומץ על מנת לעבור אותם בשלום. שרשראות ברזל מחובר לקיר ההר, כאמצעי היחידי המפריד בין החיים ובין המוות, קשירה עצמאית לרכיבים שונים המחוברים לצלע ההר, ותחושה כללית, שמישהו לא בדיוק חשב על התייר, כשניבנתה הדרך.

לא ידוע, וכנראה שגם שלטונות סין לא הולכים לפרסם, כמה תיירים מצאו את מותם למרגלות ההר האדיר והמרהיב הזה.

 

בנג'י לתוך לוע הר געש – צ'לי

מי שביקר בשנים האחרונות בסביבות הר הגעש וילריקה בצ'ילי, בוודאי שמע על הספורט האתגרי של קפיצת בנג'י לתוך לוע הר הגעש המקומי. לעדכן את מי שלא יודע, הר הגש הזה, הינו הר געש פעיל, שבכל רגע נתון יכול להתפרץ, ולשרוף את כל מי שניקרה בדרכו. אז מה העניין של קפיצת בנג'י לתוך לוע של הר געש פעיל, אתם כנראה תוהים? ובכן, שאלה טובה.לא ברור מתי ואיך התחיל המנהג הזה של לקפוץ לתוך לוע הר הגעש, אבל לספר למי שלא מכיר, שהקפיצה נעשת מתוך מסוק, ולא ממוף שממוקם במקום. הקפיצה עצמה די בטוחה, אם מורידים את האלמנט הפסיכולוגי, והחבל לא משתחרר… מה קורה אם החבל משתחרר? שאלה טובה..

 

אל קמיניטו דל רי – ספרד

קמיניטו דל רי

מסלול אל קמיניטו דל רי הינו למעשה מסלול לאורך צלע הר. המסלול היה סגור במשך שנים, עקב ריבוי התאונות שאירעו בו, והוא נפתח באופן מוגבל בתקופה האחרונה. המסלול בנוי כאמור על צלע הר תלול וחלקלק, שכל ההליכה עליו מתבצעת בעיקר כל גבי פלטות עץ ורילסים מברזל מחוברות להר.  למרות מצבו המרוער של המסלול, מטיילים רבים נמשכים אחר ביצוע המסלול, כחלק ממסע שמתבע באיזור כולו.

 

חצי הכיפה – פארק יוסמיטי – קליפורניה – ארה"ב

הטיפוס לוקח יום שלם, ואם אתם לא בכושר – כדאי שתוותרו למי שכן, מכוון, שטיפוס על ההר ניתן רק למי שעלה בהגרלה היומית. 60 אנשים מתו בניסיון הטיפוס, שנים מהם התדרדרו לנהר למטה ונסחפו בנהר. גובה הכיפה הינו כקילומטר וחצי מעל הפארק. ישנם כבלי מתכת בחלק האחרון של הטיפוס, דבר שבלעדיו הטיפוס כמעט אינו אפשרי. הנוף בראש הכיפה שווה את המאמץ, וכן חווית הטיפוס עצמה, משאירה סיפוק רב, כשמגיעים לקצה. אף שוב, אם אתם לא בכושר, יש מספיק מה לעשות בפארק.

 

הגן המורעל – אנגליה

הגן המורעל

בעירה אלנוויק ישנו הגן המפורסם – אלנוויק. הגן מרהיב ביופיו, ושווה את הביקור. אבל בתוך הגן ישנו גן נוסף שנפתח ב 2005, הנקרא הגן המורעל "The Poison Garden". המקום מושך אליו מבקרים רבים מכל רחבי העולם. בגן מצויים למעלה מ 100 סוגים שונים של צמחיר רעילים. מבקרים רבים הזדקקו לעזרה לטיפול רפואי רק  מלשהות במקום. המקום לא מומלץ לבעלי בעיות רפואיות, ונגיעה בצמחים – לא מומלצת לשום אדם.

 

צ'רנוביל – אוקרינה

צ'רנוביל

צ'רנוביל מפורסמת בעקבות אסון התפוצצות תחנת הגרעין שבה. למי שלא מכיר, צ'רנוביל היתה תחנת כור גרעיני לאספקת אנרגיה, שפעלה עד אפריל 1986. בשעה 01:23 לפנות בוקר ה 26 באפריל 1986, בעקבות עלית טמפרטורה חריקה, התרחש פיצוץ עז בתחנה, שגרם לאסון הגרעיני הגדול ביותר בהיסטוריה. הקרינה הרדיואקטיבית פגעה בבני אדם ובבעלי חיים ברדיוס של 30 ק"מ ממקום האסון. כ 600 אלף אנשים פונו מהמקום, ומעריכים שכ 4000 איש נפגעו בצורה כזו או אחרת מהחומר הרדיואקטיבי.

היום, יזמי תיירות מציעים ביקור במקום הכור. לתיירים, שמשתכנעים להצטרף לביקור, מומלץ להגיע בלבוש מיוחד, לא לגעת בשום דבר, ולא לאכול או לשתות עד התרחוק מהמקום.

 

הרי האוורסט – נאפל

אוורסט

הרי האוורסט הינם שרשרת ההרים הגבוהים בעולם ונמצאים בגבול נאפל וטיבט. גובה הפיסגה הוא 8,850 מטר מעל גובה פני הים. מטפסים מקצועיים וחובבנים מנסים להגיע לפיסגה מאז 1953. למרות ש-מאות אנשים כבשו את הפיסגה – מאות אנשים מצאו את מותם בדרך או בחזור משם, כשמספר גבוה יותר חוטף מחלות או נפצע בצורה כזו או אחרת בנסיון לכבוש את היעד. זה לא רק מזג האויר והלא צפוי ששורר ככל שמתקדמים במעלה ההר, אלא אף כמות החמצן הדלה גורמת למטפסים רבים בעיות נשימה, סחרחורות ובעיות נוספות. רבים, שכנראה נהרגו על ההר, לא נמצאו על היום.

 

פרייה דה בואה ויג'ם – ברזיל

פראיה דה בואה

פרייה דה בואה ויג'ם הינו אחד מאתרי הנופש המועדפים על תיירים. מזג האויר נעים, המים כחולים, אנשים שמחים – אבל, אופסססס יש כרישים במים!!! מאז 1992 תועדו כ 50 התקפות של כרישים על המתרחצים במים. לפחות 20 מתוכם מתו בעקבות ההתקפה, והשאר נשארו עם צלקות על היום. פעילי הסביבה טוענים, שהאשמה היא ברשויות שבנו את חוף הרחצה באיזור הרביה של הכרישים. אז אם אתם כבר בסביבה, ובא לכם להנות מהחוף המזמין – תהנו מהחוף, אבל, ותרו על הרעיון להכנס למים.

 

נהר קולרדו – ארה"ב

נהר קולורדור

נהר קולרדו הינו אחד הנהרות הגדולים בארה"ב. בכל מקום שהוא עובר – הוא מציע שפע פעילויות מים בתוכו – בעיקר רפטינג. גודלו, ושפע המים שעוברים בו, מושכים מטיילים רבים להצטרף לחווית רפטינג באחת הנקודות הרבות, הפזורות עליו. אבל, אז אסור להכנס לחוויה הזו ללא הבנה והכנה מוקדמת. רפטינג על מי נהר קולרדו הינה חוויה מסוכנת מאוד. רק בשנת 2014 17 אנשים מצאו את מותם, ומאות יצאו מהמים פצועים ברמה כזו או אחרת. הפשרת השלגים, הזורמים לנהר, גורמים למים להיות מסוכנים ולא יציבים.

 

אז זה אחלה לטייל, וחוויות זה משהו שאין תחליף לו, אבל, עדיין צריך לחזור הביתה בשלום!
Be the first to comment

Leave a Reply