מאי 29, 2020
חם באתר

העלמותם של תושבי הכפר האסקימואי
ציד כלב ים

לצייד הדובים ג'ד לאבל היו ידידים טובים: תושבי כפר האסקימואי שליד האגם אנג'קוני שבצפון קנדה.

במשך שנים, נהג ג'ד לאבל, במסעות הציד שלו, לעצור לביקור ידידיו הטובים ששכנו לחוף שפת האגם אנג'קוני, שבצפון קנדה. היחסים ביניהם התחממו עם השנים, וכל מפגש ביקור כזה חיזק עוד ועוד את ידידותם ואמנותם של הידידים האסקימואים עם הצייד.

בחורף סגריר בסוף נובמבר 1930 , בעודו מפלס את דרכו בשלג לצייד הדובים המפורסם שלו, החליט ג'ד לשנות את כיוון מסלולו, ולעצור לביקור את ידידיו הותיקים אשר על הנהר. הכפר היה כ 800 ק"מ מבסיס המשטרה המקומית. אבל קריאתו הידועה בקרב התושבים, נענה בשקט מחריד. בכל פעם שהיה מגיע לביקור, הוא נהג להוציא קול של יללה – שהיתה נענת בחזרה מכיוון הכפר. בשונה מכל הפעמים, אף קול לא נשמע חזרה. הוא האט את הליכתו, והתקרב בשקט לכיוון הכפר. הכפר היה ריק. למרות שלא היה מספר חודשים בכפר, משהו נראה לא הגיוני: היכן תושבי הכפר? הצריפים שלהם עמדו במקום, כאילו עוד רגע יחזרו התושבים למקומם, האכול היה על השולחנות – מוכן לארוחת ערב משפחתי. סירותיהם היו מנופצות על החוף. והכי מפתיע: הרובים שלהם עמדו במקומם – דבר שלעולם לא יקרה אצל אסקימואי באיזור. כלי הנשק היה דבר שאסקמואי לעולם לא ייצא מביתו בלעדיו. זה עניין של חיים ומוות.

המשטרה שהגיעה לחקור את הפרשה העלתה מספר עובדות נוספות:  למעט שבעה כלבים, שנמצאו מתים כנראה מרעב, כל הכלבים האחרים נעלמו גם כן. הקברים בבתי הקברות היו פתוחים וריקים, ורק גל האבנים היו לידם.

המשטרה לא מצאה שום רמז למה שקרה עם התושבים. גם גששים מעולים, שהוזעקו למקום, לא מצאו קצה חוט. נראה, שיום אחד פשוט קמו האנשים, מסיבה זו או אחרת, עזבו את כל מה שיש להם: כולל ארוחת הערב, הרובים, החפצים האישיים שלהם, הסירות שלהם – ונעלמו. לאן? למה? איך? מה הנסיבות? לא נמצאה תשובה עד כתיבת שורות אלו.

מיקום אגם אנג'יקוני
מיקום אגם אנג'יקוני
Be the first to comment

Leave a Reply