ינואר 21, 2020
חם באתר

הרצח והחלום
דמות מסתורית

החיים בעיירה מאונט מוריס במדינת מישיגן, ארה"ב לא היו שקטים. רוצח ילדים נסתר וחסר רחמים היה חי ביניהם, ולא היה קצה חוט לליכידתו. בנוסף לרציחות המתועבות, הרוצח היה גם מתעלל בגופות, דבר שעורר זעזוע בקרב ההורים, בחושבם, מה עבר על יקיריהם. אחד המקרים היותר מזעזעים, היה מקרה של גופת נערה, שהוצאה מהקבר, ועברה התעללות.

הקורבן האחרון היתה ילדה בת 5 בשם דורותי שניידר. אמה של דורותי, מאבל שניידר, ראתה את דורותי בפעם האחרונה נכנסת לרכב בצבע כחול, לאחר שהמכונית עצרה לידה. דורותי נראתה כמכירה את הנהג, ואף עשתה רושם של שמחה להכנס לרכב. יותר מזה, לא היה ידוע. המשטרה עשתה חיפושים נרכבים אחרי רכב בצבע כחול – אך לא נמצא רכב העונה לתיאור.

הרולד לותריג', צעיר כבן 25, תושב המקום, התעורר יום אחד בבהלה: "אני יודע מי הרוצח!", סיפר לאשתו. "ראיתי את מקרה הרצח בחלום, וגם ראיתי את פניו של הרוצח. זה מישהו, שכולם מכירים בעיירה."

לאחר שגופתה של דורותי התגלתה, התאספו התושבים הזועמים בביתו של אחד מעסקני העיירה. כולם היו נחושים, לאתארגן, ולצאת לחפש את הרוצח בכל פינה אפשרית, עד שיתפסוהו, ויחסלוהו. סמל המשטרה, שהיה נוכח במקום, הזהיר את התושבים הכועסים, לבל יקחו את החוק לידיהם. הוא התראה בהם, שאם הם יתפסו את הרוצח, הם יביאו אותו לתחנת המשטרה, ומשם הוא יגיע לבית המשפט. אחרי השוטר דיבר העוזר של הכומר – אדולף הוטלינג. הוא חיזק את דברי השוטר, ואמר שהנקמה היא בניגוד לאמונה. לאחר שסיים את דבריו, הוא כרע את על ברכיו, ונשא תפילה לבקשה בתפיסת הרוצח. הנוכחים ענו אמן!

אדולף סיים את דבריו, וביקש את סליחת הנוכחים, שכן הוא קבע עם בכנסיה עם ילדי המקהלה, ועם העוזר החדש בשם הרולד לותריג', שאמור היה לשפץ את הכנסיה.

כשהרולד התעורר משנתו באמצע הלילה, עם החלום הנורא שלו אודות הפשע, הוא היה מזועזע כולו. הוא ראה את כל תהליך הרצח מתחילתו ועד סופו: הוא ראה את דורותי הולכת על השביל, ואת הרכב הכחול עוצר לידה, והנהג, שמזמין אותה להצטרף לנסיעה. הוא ראה את הרכב פונה לתוך החורשה, ואת הנהג תוקף את הילדה, ואת הבהלה שלה. הוא ראה את הרוצח תוקף את הילדה, ואת הצעקות שלה, שהיא רוצה הביתה, עד הסיום המר.

סיפור החלום הגיע, למרות לעג השומעים, גם לאוזני לסגן השריף, שהחליט לקחת ברצינות את דברי החלום והחולם, ולחקור את העניין. הוא תשאל את הרולד אודות החלום, ורשם את הדברים.

סגן השריף לקח איתו את עוזרו, והם פנו לביתו של החשוד ברצח לפי החלום איש הכמורה – אדולף הוטלינג!

בכדי לא לעשות עניין, הם תירצו את ביקורם, כחלק מהעדויות שהם אוספים. החנית ביתו עמדה מכונית בצבע שחור מבריק. "אתה מכיר אולי מישהו עם רכב כחול?" הם שאלו אותו. "לא, המכונית שלי היא שחורה, כפי שאתם רואים" הוא ענה. "נכון.." ענה סגן השריף, תוך שהוא מגרד עם הציפורן את שכבת הצבע מהאוטו. מתחת לצבע השחור, התגלה צבע כחול כהה!

אדולף נשבר מהר, והוא הודעה בכל מקרה הרצח, שהוא ביצע, ונידון בבית המשפט לבית משוגעים לכל חייו.

הרולד הפך לגיבור השעה בעיירה. ומאז נפסקו מקרה הרצח.

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply