יוני 5, 2020
חם באתר

מרווין גיי
נולד ב2 לאפריל 1939 (נפטר ב1 לאפריל 1984)

מרווין גיי ותמי טרל
מרווין גיי ותמי טרל

להיטים: What's Going On," "Let's Get It On," "I Heard It Through the Grapevine"”
השפיע על: מאיה ד'אנגלו, אר קלי, אשר.
אין צליל דומה לזה של מרווין גיי: הדרך בה הוא שר ברכות, כמעט בעדינות -אך יחד עם עוצמה רבה. שהגיע ישירות מהלב. כל דבר בחייו -כל מה שחשב והרגיש- השפיע על שירתו.
גיליתי את מרווין גיי לראשונה באמת כאשר יצא האלבום What's Going On album, והתאהבתי. זה היה כה מרגש לשמוע אותו מדבר בכזה ייאוש על המצב בעולם, ובראש ובראשונה המוזיקליות המבריקה. אחד מהדברים שאני אוהב אצלו הוא הדרך שלו להתאים את קולו למיתרים, או לעשות את אותם הדברים שכלי הנגינה עושים. זה מוסיף רובד שלם של עסיסיות פשוטה ומעודנת למוזיקה.
בימים אלה יש לנו "כלים מתוחכמים" ואלפי שירים, ואתה יכול לעשות ולהוסיף קולות שונים לכל שיר. אבל בימים ההם היית צריך להמציא דברים חדשים, כמו איך שמרווין ענה לעצמו בשירים, או לעשות שהקולות יישמעו ממש מרוחקים, כאשר הקול ממש ברקע ומהדהד. זה רודף אותך; הוא העביר את השיר בכזאת בהירות שזה עשה לי צמרמורות.
הגרסה החיה של "Distant Lover", היא כנראה אחת מההופעות הכי מדהימות שאי פעם הוקלטו. אתה יכול לחוש את ביטחונו העצמי, הערגה שלו -אתה יכול לדמיין את תנועותיו. הקהל כולו נתלה בכל מילה שלו; הוא עושה להם טיזינג במשך כל ההופעה. זה מה שעושה את מרווין גיי אל-מותי: הרגש הוא מעורר. What's Going On”" שינה את כל עולמי -את חיי, את סגנון הכתיבה שלי, הכול.

 
Be the first to comment

Leave a Reply