יולי 2, 2020
חם באתר

סטיבי וונדר
נולד ב13 במאי 1950.
להיטים: "“Superstition," "Sir Duke," "Signed, Sealed, Delivered I'm Yours
השפיע על: דוני האת'אוואי, מקסוול, אדם לוין.

סטיבי וונדר
עבורי, הקול של סטיבי וונדר נשמע כמו דמעות של שמחה -כאילו הוא ממש על סף דמעות, אבל זה מתוך אושר ושלווה, בניגוד לכאב שממנו שר סליי סטון למשל.
ישנו עושר לקולו, בהירות לכל גווני הקול שלו. הויבראטו שלו כ"כ בר השפעה וחודר, אבל הוא אף פעם לא מאבד את קול השירה המבוסס על ישירות. לקות ראייתו בוודאי חידדה את חושיו האחרים, יכולתו לדמיין ולחוש. זה הופך את המוזיקה שלו לחזותית מאוד, גרפית מאוד.

סטיבי וונדר והנשיא אובמה
אני זוכר ששמעתי את סטיבי וונדר לראשונה כאשר שמעתי אותו שר "Fingertips”, בסרט Cooley High. הייתי בתדהמה מיכולתו של הילד הזה לראות את עצמו בכזאת בהירות ולהיות כ"כ בטוח בעצמו בגיל כ"כ צעיר. ואז חזרתי אחורה כדי לגלות את סטיבי וונדר בשלמותו. לדוד שלי היה אוסף תקליטים, אז ראיתי את Talking Book ו Inner visions, אבל זיהיתי את העטיפות לפני שהכרתי את המוזיקה. נדלקתי על ההופעות המדהימות שלו כמו "Superwoman," "I Ain't Gonna Stand for It", , וכמובן את "Ribbon in the Sky"- השיר הזה כ"כ פשוט, אבל זה כ"כ משמעותי. יש לקולו כ"כ הרבה מגוון וכזה גיוון.
הביטחון שלו ותחושת העצמי שלו הם על טבעיים. סטיבי וונדר יודע בדיוק מיהו, איזה תפקיד ואחריות ניתנו לו. אבל הוא מתענג על היותו נבחר, יוצא דופן, וזה מה שעושה אותו למי שהוא. הוא סוג של פלא.

 
Be the first to comment

Leave a Reply