אוקטובר 19, 2019
חם באתר

סיי לואיס – האיש והגולף
סיי לואיס

בקרב אנשי הבנקאות נעשו מאמצאים גדולים להביא את מי שנחשב לדג שמן בין המשקיעים ואנשי העסקים להיות לקוח. אחד מאנשי העסקים האלו היה רוברט יאנג. יאנג היה אחד מאנשי העסקים הבולטים בארצות הברית בתקופה ההיא. הוא היה משתלט על חברות, ממזג חברות, מוכר חברות, הוא היה יושב ראש המנהלים של החברות הכי חזקות במשק. לא פלא, שהרבה בנקאים רצו אותו כלקוח. אחד מהבנקאים האלו היה סיי לואיס.

כל נסיונותיו של לואיס להגיע לרוברט, עלו בתוהו. למרות כל המאמצים הוא לא הצליח למצוא פירצה ישירה אליו. עד שיום אחד עלה לו רעיון. לואיס גילה, שיאנג נוהג בכל שנה בתאריך קבוע לשחק גולף ב"גרינברייר", במערב וירג'יניה. הוא התקשר למועדון, והודיע שהוא רוצה להגיע לעשרה ימים למקום, אבל בתנאי, שבכל הימים הללו, יצמד אליו מדריך הגולף הטוב ביותר באתר. מדריך הגולף כמובן שמח על ההזדמנות, הוא רק לא ידע, שלואיס תכנן להתחיל את שהותו במקום בדיוק כמה ימים לפני שיאנג יגיע למקום. וכך, בימים הראשונים המדריך ולואיס שיחקו הרבה גולף, עד שהדג נלכד בפיתיון. המדריך הודיע ללואיס, שיש לו מחר לקוח חשוב מאוד, והוא לא יוכל להיות איתו. לואיס שחיכה לרגע הזה, ענה בתקיפות: "מה פיתאום, הרי קבענו משהו ביננו, לפני שהגעתי לכאן. אבל, לא אכפת לי, אם הלקוח השני יצטרף אלינו.". וכך שיחקו לואיס ויאנג גולף ביחד במשך חופשתם המשותפת. עד סוף הביקור, היו כבר לואיס ויאנג חברים טובים.

רוברט יאנג
רוברט יאנג

העסקים של לואיס ויאנג החלו להתגלגל מאותו היום.

לואיס הוכיח, שהרבה פעמים בחיים בכלל ובעסקים בפרט, צריך לצאת מחוץ לקופסא, ולנסות להגיע למטרה בדרכים שונות. לואיס השקיע חופשה של מספר ימים רק על מנת לפגוש ביחידות ובלי לחץ אדם, שהיה חשוב מספיק, בכדי לעשות המאמצים להגיע אליו.

 
Be the first to comment

Leave a Reply