יוני 5, 2020
חם באתר

סילבסטר סטלון – סיפורו של אלוף
סילבסטר סטלונה

רבים מכירים את כוכב הקולנוע סילבסטר סטלון. רוקי, רמבו, ועוד ועוד תפקידים בסרטים, שהפכו אותו לכוכב גדול, ואיש מפורסם בעולם כולו. אבל, לא כולם מכירים את תחילת דרכו של סטלון.

סטלון נולד למשפחה ממוצא איטלקי, שחיתה בניו יורק. לידתו היתה קשה, והרופאים נאלצו למשוך אותו במלקחיים, ולעשות לו נזק בפרצוף ובעצבי הפנים וביכולת הדיבור. עוד מהיותו ילד הוא חלם להיות שחקן קולנוע, דבר שהביא אותו לבית הספר למשחק במיאמי. אחרי שחזר לניו יורק, הוא החל לחזר אחרי סוכנויות למשחק, ואף שיחק בתפקידים לא משמעותיים במספר סרטים. בגלל צורת פניו, ובעיית הדיבור שלו, הוא קיבל בעיקר תפקידים של אדם שחוטף מכות.

בהמשך דרכו הוא התחתן עם וחי עם אשתו וכלבו האהוב בעיר ניו יורק. הוא המשיך לחפש עבודה כשחקן ללא הצלחה, עד שהתרושש לגמרי מכספו, וכבר לא היה לו איך לחמם את הדירה. הוא מספר שהלך ל 1500 סוכניות למשחק על מנת לקבל איזה תפקיד. כשאמרו לו, שבכל ניו יורק יש אולי 150 סוכנויות, הוא ענה: "נכון, אבל הלכתי לכל אחת מהן כעשרה פעמים!". אשתו רבה איתו, שימצא כבר עבודה, והוא סירב. הוא הסביר, שאם הוא היה מוצא עבודה, הוא היה הופך את החיים לשיגרה נוחה, ועם המשכורות מגיעות הקניות, וכרטיסי האשראי, ותשלומים, ולמעשה הוא הופך לעבד של העבודה שלו, והוא שוכח מחלום השחקן. פעם אחת הוא עשה מעשה, שהוא ממליץ לא לעשות: הוא מישכן את התכשיטים של אשתו עבור כסף. אשתו כמעט הרגה אותו, ועזבה את הבית. הוא נשאר רק הוא והכלב – החבר הכי טוב שלו. בהמשך, מחוסר ברירה, הוא מכר גם הכלב ב 25$, כי כבר לא היה לו מה להאכיל אותו.

ואז יום אחד, הוא ראה תחרות איגרוף בין מוחמד עלי לבין מתאגרף אחר לבן. מוחמד עלי הפליא בו את מכותיו, אבל הבחור לא ויתר, והמשיך להלחם. בעקבות הקרב הזה, קפץ לסטלון רעיון, והוא ישב וכתב את התסריט של רוקי במשך 20 שעות רצופות. אחרי שסיים את הכתיבה, הוא הבין שזה מה שהוא חיפש עד היום: תסריט שמדבר עליו. הוא פנה לחברות להפקת סרטים, וכולם אמרו לו: לא! הוא רשם את התגובות שלהם: סרט גרוע, עלילה צפויה, טפשי, מרושל וכד'. הוא רשם את כל התגובות האלו. לבסוף הוא פגש בשני חבר'ה, שהיו מוכנים לשלם לו 125 אלף דולר עבור התסריט. בשביל היה רעב ללחפ כמוהו, שנאלץ למכור את הכלב שלו, 125 אלף דולר היו הון עתק. הוא היה בהלם מהסכום, והוא הסכים. בתנאי אחד: הוא כוכב הסרט!   המפיקים צחקו עליו: "מה פיתאום אתה כוכב הסרט?! אתה לא שחקן. אתה לא נראה כמו שחקן, ואתה לא מדבר כמו שחקן." הוא ענה להם: "זה התנאי. או אני השחקן או אין תסריט!" הם אמרו לו "זנ התנאי – קח את זה או לך." והוא הלך. אדם מרושש, רעב ללחם, שהיה מוכן לוותר על סכום כסף אדיר, רק כי זה לא ענה על החלום שלו. הם התקשרו אחרי מספר שבועות, והציעו לו 250 אלף. הוא סירב. הם העלו את זה ל 325 אלף דולר. הוא סירב. לבסוף הם נתו לו 35 אלף דולר, ולשחק בסרט. הם אמרו, שאם הם מסכנים את הכסף שלהם, גם הוא יסכן. ונסגרה עיסקה.

סטלונה והנשיא רייגן
סטלונה והנשיא רייגן

דבר הראשון, שהוא עשה, זה לחפש את הכלב שלו. הוא עמד כל היום ברחוב, בתקוה, שהוא יראה את האדם, שהוא מכר לו אותו. אחרי שלשה ימים הופיע האדם עם הכלב. הוא פנה אליו, וביקש לקנות את הכלב חזרה. האדם אמר: לא! הוא הציע לו 100$ במקום ה 25$ שהוא מכר לו. האדם לא הסכים. הוא התחנן לפניו, שהכלב, הוא החבר כי טוב שלו, והוא רוצה אותו חזרה. האדם לא היה מוכן להחזיר את הכלב בעבור כל סכום. הוא הציע לו 500$, הוא סירב. הוא עלה ל 1000$. האדם סירב. בסוף הוא שילם לו 15 אלף דולר, ותפקיד בסרט. מי שזוכר את הסרט רוקי, הכלב שם, זה הכלב האמיתי שלו.

הסרט רוקי היה מועמד לעשרה פרסים אוסקר, מתוכם הוא זכה בשלשה. בסרט הושקע מליון דולר בלבד, והוא גרף למעלה מ 200 מליון.

מאז ועד היום סילבסטר סטלונה יוצר סרטים, ומשחק בסרטים, ושמו מוכר בכל העולם ככוכב קולנוע גדול. והכל בזכות דבקות במטרה ובחלום חייו.

 
Be the first to comment

Leave a Reply