מאי 29, 2020
חם באתר

עמותת "תקוות" – שיקום באמצעות ספורט
עמותת תקוות

 

תקוות קבוצת הטריאתלון

לפי גישתה של עמותת "תקוות" ספורט הוא השיטה הטובה ביותר לשיקום של נכים, פצועי צה"ל ונפגעי טרור. אלו חלווים עומס נפשי ופיזי רב בעקבות האירועים שעברו. עליהם למעשה להתמודד עם השיקום הפיזי והמאבק לחזור לחיי שמחה, הישג ותקווה.

עמותת "תקוות", אשר הוקמה בשנת 2007 חרטה על דגלה לאפשר לפצועים תקווה אמיתית, מסלול חיים תקין ורגיל באמצעות עוצמה ונחישות. העמותה משקמת עשרות ומאות נכי צה"ל, נפגעי פעולות טרור באמצעות ענפי ספורט מגוונים: רכיבה על סוסים, טיפוס קירות, ריצה, שחייה, רכיבה על אופניים, קארטינג, טריאתלון, גלישה ועוד.

לפי ערכי העמותה, האדרנלין המשתחרר בגוף דרך העיסוק בספורט, יוצר באדם תחושת הצלחה וניצחון. מבחינתה, חיזוק בטחונם העצמי ומצבם הנפשי של כל אותם פצועים ובני משפחתם יגיע באמצעות העיסוק בספורט.

המטרה היא לגרום לפצועים לחייך ולחזור לחיים תקינים עד כמה שניתן לפני הטראומה שחוו. העמותה שמה לה למטרה לאפשר לכל אחד ואחת מהנפגעים לשוב ולהיות פעיל בחברה, ולהפוך להיות אזרחים מובילים בעתיד המדינה. העמותה דואגת ליצור ולהתאים את כל האמצעים הנדרשים והמתאימים ביותר לכל פציעה עבור סוגי ספורט מגוונים ככל שיהיו.

הישגים מיוחדים של ספורטאי העמותה:
נועם גרשוני , טייס מסוק קרב,  שנפצע קשה במלחמת לבנון השניה , מדליסט זהב אולימפי, לונדון 2012 (סקי מים ושלג) אומר: " ספורט הוא קודם כל לנשמה, ללא קשר לניצחון או הפסד… זה עושה רק טוב ודרך הספורט אתה יכול לגלות על עצמך תכונות שלא ידעת שקיימות בך.."

דרור כהן – מדליסט זהב אולימפי אתונה 2004 (יוצא איתנו לסקי השנה קייט סרף)

אחיה קליין – נפצע לפני כ – 3 שנים בעזה בהתפוצצות מטען חבלה במנהרה, שם איבד את ראייתו כמעט לחלוטין. השתקם, סיים את מרתון ונציה והגיע למקום הרביעי בקטגוריית הגיל שלו בתחרות ישראמן 2017.

איתי ארנליב – השתתף בפראלימפיקס בריו בטניס, חבר הנהלת תקוות: ריצה, סקי מים וגלישה

איתן חרמון – איבד את רגלו במלחמת לבנון השנייה ורץ מאז מרתון ב 2:58 שע'. מקום שני בעולם במרתון בקטגוריה שלו, אלוף עולם ב10קמ

מיגל אטיאס – ראשונה מהנשים הישראליות במרתון תל אביב, אלופת ישראל ב3000 משוכות

בסוף חודש מרץ 2017  יוצאים כ – 100 מספורטאי ומתנדבי העמותה לסקי בן שבוע בצרפת. אף כמה מפצועי צוק איתן ישתתפו באירוע המיוחד והמרגש הזה: אוהד בן ישי – שהיה פצוע אנוש, נועם דדון – שיגלוש בישיבה, רון הלוי – שאיבד רגל ויגלוש בסנובורד, אופיר אנידגר ונמרוד מוגזח שנפצעו קשה, וכמה מיחידת מגלן אשר נפצעו קשה ומגיעים גם הם. בנוסף, יהיו גם: דרור כהן, שהיה טייס F16 וכעת משותק
ורן אליה שאיבד רגל בעופרת יצוקה, יגלשו בסקי בישיבה יחד עם נועם דדון. חלק מן המתנדבים מגיעים מחו"ל על מנת לגלוש עם הפצועים.

איתן חרמון – ספורטאי עמותת "תקוות"
אחיה קליין – תחרות ישראמן 2017

עמותת תקוות 

ראיון רדיו של מנכ"לית העמותה הגב' סימון פרבשטיין, אליה גורן בתכניתה "זרקור – במה לאנשים שעושים הבדל"

 
Be the first to comment

Leave a Reply