יוני 5, 2020
חם באתר

שרשת האוניות הטרופות
אוניה עתיקה

בתיקי חברות הביטוח מעולם לא נודע על מקרה דומה.

ספינה בשם "מרמייד" יצאה ממפרץ סידני, שבחוף המערבי של אוסטרליה. הרוח היתה קלילה, הים שקט, ושום דבר המעיד על העומד לקרות. על הספינה היו 18 אנשי צוות, הקברניט ושלושה נוסעים נוספים. ביום הרביעי לשייט הים ומזג האויר עדיין היו שקטים. לפתע, ללא סימנים מוקדמים, התקדרו השמים, הים החל לסעור והאניה עמדה להישבר. האנשים על האוניה קפצו ממנה אל הלא נודע, ולא ראו איש את חברו במשך שלושה ימים, עד שהים ומזג האויר חזרו להיות רגועים. הקפטן היה הראשון להתאושש, ובספירה מהירה גילה, שאף אחד מ 22 נוסעי האוניה לא היה חסר.

האוניה מרמייד
האוניה מרמייד

לשמחתם, כעבור שעות אחדות עברה בסביבה אוניית סוחר בשם "סוויפטשור", ואספה אליה את כולם.

הספינה נעה ברגיעה מול חופי גיניאה החדשה, עד שקרה האסון. רוח פיתאומית גרמה לאוניה לשנות את מסלולה, גלים גדולים איימו להטביע את האוניה, כל הנוסעים קפצו ממנה לסירות ההצלה רגע לפני שהיא נבקעה וטבעה. גם במקרה הזה איש לא נעדר.

כעבור 8 שעות נאספו כולם ע"י אוניית סוחר שעברה במקום בשם "גוברנור רידי".

לאחר מספר שעות פרצה שריפה בחדר המכונות, ושוב נאלצו הנוסעים לנטוש את האוניה רגע לפני שהיא שקעה. אף נוסע משלש האוניות לא נעדר.

כעבור שעות אחדות הגיעה למקום הסיירת "קומט" של ממשלת אוסטרליה, ואספה את כולם אליה, לא לפני שמפקד האניה שיכנע את אנשיו, שגם אם יש קלללה על האניות – הרי שכולם ניצלו.

כעבור ימים אחדים של שיט רגוע, הסרט חזר על עצמו. התפוצצות מסתורית בבטן האניה גרמה לסיירת כולה להקרע לגזרים, ושוב לאנשים לקפוץ לסירה ההצלחה היחידה או לקפוץ למים ולאחוז בכל מה שלא טבע: ארגזים, קורות עץ, חביות וכד'. 18 שעות הם היו במים, נאחזים בכוחותיהם האחרונים, עד שספינת נוסעים בשם "יופיטר" עברה במקום ואספה את כולם. אף אחד מכל ארבע האניות לא היה חסר.

על ספינת הנוסעים היתה אישה קשישה, שהגיעה במיוחד מאנגליה, למצוא את בנה האבוד, שלא נראה במשך 15 שנה, ולא ידעה מה עלה בגורלו. בנה פיטר היה בנוסעי האוניה "מרמייד" הראשונה שפתחה בשרשרת הטביעות.

 
Be the first to comment

Leave a Reply