יוני 5, 2020
חם באתר

10 אנשים שהגיעו מעוני לעושר גדול
האם יש תנאי פתיחה טובים לעושר? אין ספק שלאנשים כמו ביל גייטס, שהגיע מבית עם כסף ולעוד עשירי עולם, שהגיעו לעולם העסקים בנוחות וללא דאגות כלכליות, היה יותר קל לעשות מהלכים, שגם הם לא היו מצליחים, לחייהם הכלכליים לא היתה נשקפת סכנה. אבל מה לגבי אותם עשירים, שהגיעו מעוני גדול לעושר גדול? איזה כישורים יש להם שאין לך ולרוב האנשים בעולם?

אין ספק, שישנם יותר אלמונים, שהגיעו לעושר מאשר כאלו שהתפרסמו. אבל, מכוון, שקשה להתחבר ולהזדהות עם אלמונים, הבנו את את סיפורם של עשרה דמויות מוכרות.

 

גיא לליברט

גיא לליברט התחיל את הקריירה שלו כאמן רחוב, שישן על ספסלי לונדון. הוא נולד בקנדה, והיגר ללונדון בגיל צעיר, אחרי שהבין, שלפתוח בקריירה של אומן – בלונדון יש יותר סיכוי. לאחר, שקריירת הרחוב שלו לא נראתה מבטיחה, הוא חזר לקנדה לעבוד במשרה מלאה בחברה לתשתיות. זמן קצר אחרי התחלת עבודתו, הפועלים פתחו בשביתה, דבר שגיא ניצל על מנת לחזור למקום האהוב עליו – למופעי הרחוב. ב 1984 הוא הקים את הקרקס המפורסם Cirque du Soleil, בתמיכת הממשל לציון אירוע מקומי. קרקס Cirque du Soleil הוערך בשנת 2012 בכמעט 3 מיליארד דולר. בגיא נחשב לאחת מעשירי קנדה.

guy_laliberte

 

ג'יי קיי רולינג

מה לא נכתב על האישה, שסיפור חייה מדהים יותר מהסיפרים שהיא כתבה.ג'יי קיי רולינג נולדה באנגליה בשנת 1965. עוד כילדה נהנתה להמציא סיפורי פנטזיה מלאי דמיון, שאותם היא נהגה לספר לאחותה. את הקררירה הראשונה שלה היא עשתה בתפקיד מזכירה דו לשונית בארגון אמנסטי. הסיפור של הארי פוטר עלה לה במחשבה בנסיעות הרכבת לונדון – מנצ'סטר. באותה שנה שאמא שלה נפטרה מטרשת נפוצה. בתחילת שנות ה 90 היא עברה לגור בפורטגל, ועבדה כמורה לאנגלית. ב 1992 התחתנה עם כתב טלווזיה מקומי, והתגרשה ממנו אחרי שנה – עם תינוקת טריה. ב 1994 היא עברה עם בתה לגור סמוך לאחותה בסקוטלנד, ושם כמובטלת היא כתבה את הארי פוטר בבית הקפה המקומי. האגדה שהיא כתבה את הארי פוטר בבית הקפה, מכוון שלא היה לא כסף לחימום הבית – נופץ ע"י רולינג. כאמור, סידרת הספרים אודות הארי פוטר היתה הצלחה גדולה, שהפכה את רולינג לאחת הנשים העשירות בעולם. הונה מוערך בכמיליארד דולר.

 

j_k_rowling

 

ג'יי זי

ג'יי זי או בשמו המקורי שון קורי קרטר נולד בדצמבר 1969 באחת משכונות המצוקה בניו יורק. הוא גדל כילד עבריין חבר בכנופיה שכונתי שהתעסקה עם כמעט כל מה שלא חוקי. כבר בגיל צעיר הוא נמשך למוזיקה ובעיקר נודע כראפר בין החבר'ה. הוא החל את הקריירה שלו כאורח באלבומיהם של חבריו, דבר שלא קידם אותו לשום מקום. ב 1995 הוא הוציא סינגל ראשון בשם "In my lifetime" שהפך להצלחה מקומית. כשנה מאוחר יותר הוא הוציא את האלבום הבכורה שלו בשם: "Reasonable Doubt" שהניב שני להיטים. מהר מאוד האלבום הגיע למעמד של אלבום זהב, וג'יי הגיע למעמד של כוכב בתחילת דרכו. עם המשך הקריירה שלו, ג'יי הפך לכוכב גדול.  ב 2008 הוא נישא לזמרת המפורסמת ביונסה.

jay_z

 

ג'ים קארי

מי לא מכיר את שחקן הקומדיות ג'ים קארי? השחקן, שנאמר עליו, שהוא מוכר הסרטים מספר 1 בהוליווד. אך לא הרבה מכירים את העבר של ג'ים קראי. קארי נולד בשנת 1962 בקנדה להורים מובטלים, שסבלו מעוני קשה. המשפחה היתה כל כך עניה, שהם נאלצו לגור בקרוואן למשך מספר חודשים. למרות המצב הקשה, ג'ים לא איבד את חוש ההומור שלנו, והפך לילד המצחיק של הכיתה. להצחיק אנשים היה כל כך חשוב לו, שחלק ממוריו בתיכון נתן לו לשעשע את הכיתה בסיום יום הלימודים. קארי לא סיים את לימודיו בתיכון, ועבר לניו יורק לנסות את מזלו בתחום המשחק. הוא נבחן במספר אודישנים, עד שקיבל מספר תפקידי קטנים במספר סרטים. ב 1994 היתה פריצתו הגדולה בשלשה שוברי קופות: "אייס ונדורה", "המסכה" ו"טיפשים ללא הפסקה" – שהקנו לו מעמד של כוכב על.

jim_carrey

 

ג'ון פול דג'וריה

ג'ון פול ג'ונס נולד בשכונה בלוס אנג'לס לזוג מהגרים מאיטליה ומיוון. הוריו התגרשו כשהיה בין שנתיים. בגיל 9 הוא התחיל למכור כרטיסים ועיתונים ברחוב על מנת לעזור לפרנסת משפחתו. כנער, הוא היה חבר בכנופיית רחוב, עם עתיד ברור לגמור את חייו בכלא או למות צעיר. משפט אחד שהמורה שלו למתמטיקה אמר לו, שינה את מסלול חייו. באחד המפגשים שלו בבית הספר, המוכר אמר לו ש"שום דבר מוצלח לא ייצא ממנו". באותו הרגע, ג'ון החליט שהוא יראה למורה מה זה, ושינה את כל הגישה שלו לחיים.ב 1980 הוא החל לראשונה את דרכו העצמאית, אחרי שפוטר מחברה שעסקה בתחום טיפוח השיער. ביחד עם חברו מעצב השיער והלוואה של 700$ הוא הקים חברה משלו לטיפוח השיער. היום הוא שותף במספר חברות ויוזמות סביב העולם, ומוגדר כאחד היזמנים הגדולים בעולם.

john_paul_dejoria

 

לארי אליסון

מייסד אורקל נולד בשנת 1944 בארצות הברית לאם חד הורית ואב שמעולם לא קיבל עליו אחריות. אימו לא יכלה לגדל אותו, ולכן היא מסרה אותו לאימוץ לזוג מהגרים רוסיים, שחיו בשכונת עוני בשיקגו. למרות חמימותה של אימו המאמצת, אביו המאמץ היה קר ומרוחק מלארי. את רוב שנות ילדותו בילה לארי כילד מאומץ בודד. לארי היה ילד מבריק, אבל לא ניגש למבחנים הסופיים באונברסיטה, עקב מות אימו המאמצת. בשנת 1977 הוא הקים את החברה שתהפוך בעתיד לחברת אורקל. הונו נאמד בשנת 2009 בכ 22.5 מיליארד דולר.

larry_ellison

 

מני פקיאו

מני פקיאו הוא מתאגרף ומדינאי מקצועי מהפיליפינים. הוא אלוף העולם ב 8 ארגון איגרוף מקצועיים שונים, והמתאגרף הראשון שזכה ב 10 תארי אלוף העולם ב 8 קטגוריות שונות. הוא נחשב למתאגרף הטוב ביותר בזמנו. הוא נולד למשפחה פיליפינית עניה, שהוריו נפרדו כשהוא היה בין 12. הוא נשר מבית הספר בעקבות המצב הכלכלי הקשה בבית. הוא עזב את הבית בגיל 14, כי לאימו לא היה כסף להחזיק אותו.הוא הסתובב כחסר בית במנילה עד שנבחרת האיגרוף החובבים של הפיליפינים נתנו לו מחסה ומזון. בגיל 16 החל את דרכו המקצועית כמתאגרף על מנת שיהיה לו מקום לישון ומזון לאכול. בשנת 2003 היתה פריצת הדרך המקצועית הגדולה שלו, לאחר שהביס בקרב את בררה וזכה בתואר אלוף העולם למשקל נוצה. הוא מוכר כאלוף העולם למשקלו עד לשנת 2012. הוא נחשב לאיש עשיר מאוד, ואף נבחר לבית הנבחרים של הפיליפינים.

manny_pacquiao

 

אופרה וינפרי

אופרה וינפרי נולדה במדינת מסיסיפי בשנת 1954 לזוג תלמידי תיכון עניים ולא נשואים. את כל ילדותה היא עברה בין משפחה אומנת למשפחה אומנת, עד שהגיעה לפנימיה, וגם משם נזרקה עקב חוסר במקום. היא התחילה את הקריירה כשדרנית בגיל 19, ומשם התפתחה משידור לשידור. בשנת 1984 היתה פריצתה הגדולה, כשתוכנית הטלויזיה בהנחיתה "המופע של אופרה וינפרי" זכתה להצלחה גדולה. בשנת 1985 היא הופיעה בסרט "צבע הארגמן", ואף היתה מועמדת לאוסקר בגינו כשחקנית המשנה הטובה ביותר. היא נחשבת אולי לאישה המשפיעה ביותר בתקשורת האמריקאית, ולאחת הנשים העשירות בעולם. היא יסדה קרן צדקה, שתורמת מליוני דולרים בכל שנה, והיא שותפה במספר עסקים בתחום התקשורת.

opra_winfrey

 

טום קרוז

שנים לפני שהפך לכוכב גדול בעקבות תפקידו כטייס F14 בלהיט הגדול "אהבה בשחקים", הוא היה עוד שחקן, שחיפש את דרכו. טום קרוז נולד בניו יורק בשנת 1962 לזוג עניים ואב מתעלל. הוא בעצמו כינה את אביו בריון ופחדן. הוא בילה את שנות נעוריו בקנדה, בעיקבות נסיונות הוריו להתפרנס. באותם שנים הוא החל את הקריירה שלו כשחקן דרמה מקומי, ואף שיחק מספר תפקידים ראשיים. אל המסך הגדול הוא הגיע בגיל 19 בסרט "אהבת בוסר" ובהמשך בסרט "כיבוי אורות". בהמשך הוא כיכב בלהיטים, כמו: "אהבה בשחקים", "נולד בארבעה ביולי", "ג'רי מגוויר", "מגנוליה", "בחורים טובים", "הפירמה", "משימה בלתי אפשרית" ועוד. ב 1996 הוא הקים חברת הפקות משלו, והפך לאחד מעשירי הוליווד.

tom_cruise

 

וולט דיסני

מי לא גדל על סרטיו של אחד מגדולי יצרני סרטי הילדים והמשפחה? הדמיות שנוצרו בחברת הסרטים שלו "וולט דיסני" כגון: מיני מאוס ודונלד דאק, ישארו כנראה הדמויות המצוירות המפורסמות ביותר בעולם לנצח. הוא למשפחת פועלים אירית/אנגלית/גרמנית בעיר שיקגו. אביו היה פועל בחברת הרכבת יוניון פסיפיק, דבר שנידרש ממנו לעבור לעבוד באילינוי בשנת 1890. בגיל 4 משפחתו עברה לגור בחווה במיזורי, והוא סיים את לימודיו בבית הספר היסודי בגיל 13. הוא החל ללמוד בבית הספר התיכון במגמת אמנות, ונשר מלימודיו בגיל 16. הוא התנדב לשרת כנהג אמבולנס במלחמת העולם הראשונה עד שנת 1919, השנה בא חזר לשיקגו, והתחיל את קריירת האיור שלו. הוא פתח מספר עסקים בתחום האנימציה, שלא הצליחו, והאולפן שלו נקלע לחובות ולפשיטת רגל. בעקבות פשיטת הרגל, הוא עזב את שיקגו ועבר להוליווד, שם הוא גילה הצלחה גדולה יותר. בהוליווד הוא ידע עליות וירידות עסקיות ומקצועיות. רק בראשית שנות ה 60 בהיותו כמעט בן 60 הפכה האימפריה של דיסני להצלחה גדולה. הוא נפתר בגיל 65 מסרטן הריאות.

walt_disney
Be the first to comment

Leave a Reply