יוני 5, 2020
חם באתר

10 האתלטים הגדולים ביותר בכל הזמנים
יוסיין בולט

האתלטים הגדולים בכל הזמנים, אינם בהכרח השחקנים הגדולים ביותר. למרות, שרובם גם שחקנים גדולים, הרשימה מתייחסת לאלו שיש להם תכונות ויכולות יוצאי דופן במיוחד, שעושים אותם אתלטים טובים יותר מספורטאים האחרים. מכוון.

אפשר להתווכח על שמות ספורטאים שונים, שלא הוכנסו לראש הרשימה, אבל קשה להוציא מישהו מתוך השמות שנבחרו.

השמות נבחרו מתוך דעתם של מקצועי ספורט מצד אחד, ומהשפעתם על מעריצים מצד שני.

 

1. מייקל ג'ורדן.

מה כבר לא נאמר על האתלט הזה. מהירות, זריזות, דיוק, חוכמת משחק, יכולות אתלטיות בטופ של הטופ. מייקל היה ספורטאי ושחקן, שמיום שעלה על מגרש הכדורסל המקצועי, לא היה לו מתחרה בשום רגע בקריירה. למרות שפרש פעמיים וחזר, והשנים והגיל כבר נתנו את אותותם, עדיין מייקל היה השחקן הכי דומיננטי וחשוב על המגרש. זה לא היה חשוב אם היה חולה או לא ביום טוב שלו, מייקל קבע בכישרון גדול את תוצאות המשחק, והוביל את קבוצתו מאליפות לאליפות.

 

2. מוחמד עלי

למוחמד עלי היה יותר סיבולת, מהירות, דיוק, נחישות, ולב גדול יותר מכל ספורטאי שפעם התחרה. לספורטאי הזה היה אופי נדיר, שקשה למצוא ספורטאי שמשתווה לו לפני ואחרי זמנו. התשוקה שלו למה שעשה, ביטחונו העצמי הגבוה, כוח נפשי ופיזי רב, מסירות ומה עוד אפשר לדרוש מספורטאי, שכל התכונות של ספורטאי על היו קיימות בו.

 

3. וויין גרצקי

לא רבים בישראל מכירים את מי שנקרא "הגדול מכולם". הגדול מכולם, למי שלא מכיר, היה שחקן הוקי מקצועי קנדי בשנות השמונים, שנחשב עד היום לשחקן ההוקי הטוב ביותר אי פעם. הוא החל את הקריירה המקצועית שלו בגיל 17. הוא נמכר לקבוצת "אדמונטון אוילרס", עקב קשים כלכליים, והעלה אותה לליגה העליונה בסיום העונה הראשונה. הוא גרף עם הקבוצה גביעים רבים, ואף זכה בתואר שחקן העונה ב 8 עונות מתוך 10, ב 7 פעמים במלך הנקודות, ואף הוענק לו התואר "מסדר קנדה"  – תואר הכבוד הגבוה ביותר של קנדה.

ב 1988 הוא עזב את קנדה, והחל לשחק בשורות "הלוס אנג'לס קינגס" – דבר שעורר מחאה גדולה בקנדה, שראתה במהלך כלא פחות מבגידה במולדת. הוא הוביל את קבוצתו החדשה לראשונה לגמר גביע סטנלי, והגביר את פופלריות המשחק במדינת קליפורניה. ב 1996 עבר לקבוצת "הניו יורק ריינג'רס", ובה סיים את קריירת השחקן המקצועי שלו ב 1999. עם פרישתו, הוא נבחר להיכל התהילה של ליגת ה NHL , ומספר חולצתו 99 הוסרה לצמיתות מכל השחקנים – דבר נדיר, כשלעצמו.

ויין גרצקי
ויין גרצקי

 

4. בו ג'קסון

בו ג'קסון היה שחקן יחודי, ששיחק בשתי ענפי ספורט שונים: בייסבול ופוטבול. לעומת כוכבים ושחקנים שונים, שניסו לשחק בשתי ענפים שונים, אבל, לא כל כך הצטיינו באחד מהם – בו ג'קסון הצטיין בשניהם. בו היה אדם חזק מאוד, שהשתמש בכוחו הרב על מנת לכבוש את יעדיו במשחק. הוא היה ידוע במזגו החם, דבר שתרם לתדמיתו, כשחקן, שלא כדאי להתעסק איתו מעבר לגבולות המשחק.  חברת נייקי בחרה בו כאחד המייצגים שלה, ואף יצאה בקמפיין על שמו "בו יודע". למרות כשרונו הרב, בו סבל מפציעות, שגרמו לו להעדרויות רבות מהמגרש, דבר שיזכר תמיד כקריירה קצרה מדי, לכוכב גדול מדי.

בו ג'קסון
בו ג'קסון

 

5. יוסיין בולט

האיש מג'מייקה, שנחשב לאדם המהיר בהיסטוריה. הוא האדם הראשון שמחזיק בשני שיאי עולם ב 100 מטר וב – 200 מטר. הוא גם מחזיק בשיא עולם, ביחד עם חבריו, במירוץ שליחים 4X100 מטר.

יוסיין בולט
יוסיין בולט

 

6.  מייקל פלפס

השחיין הגדול אי פעם. 23 מדליות זהב אולימפיות, ו- 28 מדליות זהב בסך הכל!  הוא השחיין הראשון (וכרגע היחידי.. ) בהיסטוריה שזכה במדליות זהב אולימפיות 4 פעמים רצוף.

 • אתונה – 2004: 8 מדליות, 6 מתוכם זהב.
 • בייג'ינג – 2008: 8 מדליות זהב. שבירת 7 שיאי עולם ושיא אולימפי אחד.
 • לונדון – 2012: 6 מדליות, מתוכם 4 זהב.
 • ריו דה ז'ניירו – 2016: 6 מדליות, מתוכם 5 זהב.

מדליות זהב נוספות באליפויות עולם שונות.

מייקל פלפס
מייקל פלפס

 

7. רוג'ר פדרר

טניסאי שווצרי המדורג כטניסאי מספר אחד בעולם במשך 302 שבועות בשנים 2004 – 2008. ובשלישיה הראשונה במשך יותר מ 12 שנים ברציפות. נחשב לטניסאי הגדול אי פעם. זכה 17 פעמים בטורניר "גראנד סלאם", ובסך הכל 88 תארים בתחרויות עולמיות. כמו כן זכה ב 8 תארים בזוגות.

זכיות גראנד סלאם:

 • אליפות אוסטרליה הפתוחה: 4 זכיות
 • אליפות צרפת הפתוחה: זכייה אחת
 • וימבלדון: 7 זכיות
 • אליפות ארה"ב הפתוחה: 5 זכיות
רוג'ר פדרר
רוג'ר פדרר

 

8. בייב רות'

שחקן בייסבול אמריקאי בין השנים 1914-1935. נחשב לשחקן הבייסבול הגדול בכל הזמנים. בעל שיא עולמי, שהחזיק 34 שנים, כשהיכה 60 חבטות הום ראן בעונת משחקים אחת. היכה בכל הקריירה 714 חבטות הום ראן – שיא שהחזיק 39 שנים.

בייב החל את הקריירה שלו בשנת 1914 בקבוצת בוסטון רד סוקס, והוביל את הקבוצה לזכייה בסדרת העולם כבר בשנת 1916. הוא החל את הקריירה כמגיש, והתגלה ככשרון גדול גם כחובט. ב 1919 כבר שבר את שיא החבטות הום ראן, והעמיד אותן על 29 חבטות. ב 1919 עזב את בוסטון ועבר לשחק במדי ניו יורק יאנקיז. מעבר זה סימן תחילה של 86 שנים ללא זכיות בתארים של בוסטון!

ב 1936 שמו נחקק בהיכל התהילה של הבייסבול, וב 1969 נבחר לשחקן הבייסבול הגדול בכל הזמנים בהצבעה שנערכה לכבוד 100 שנה לבייסבול המקצועי.

בייב רות'
בייב רות'

 

9. ג'ים ת'ורפ

האתלט האמריקאי-אינדיאני, וזוכה מדליות זהב אולימפיות, שהיה צריך להחזיר את מדליות הזהב שלו, בעקבות גילוי דבר קבלת שכר מקבוצת הבייסבול בה שיחק, נחשב בעיני רבים כגדול האתלטים של ארה"ב.

כשרונו של ג'ים התגלה עוד בקולג', כשהביס את חברי נבחרת האתלטיקה בקפיצה לגובה בעודו לבוש בבגדי יום יום. הוא הצטרף לנבחרת הפוטבול של הקולג', והוביל את קבוצתו לנצחונות רבים כמו נגד קבוצות אוניברסיטת הרוורד וצבא ארצות הברית. נשיא ארצות הברית לעתיד "דוויט אייזנהאואר" נפצע כשניסה לתקל אותו. ב 1961, סיפר עליו הנשיא, כי ג'ים היה שחקן הפוטבול המוכשר ביותר שהוא פגש.

הוא היה חבר בנבחרת ארה"ב באוליפיאדת סטוקהולם 1912 בענפים: קרב עשר וקרב חמש, וזכה בשתיהן במדליות זהב.

באותם הימים – 1912, הזכות להשתתפות באוליפיאדה ניתנה רק לחובבים. מקצוענים לא הורשו להשתתף עד שנות ה 90 . ג'ים באותה תקופה קיבל שכר עבור השתתפותו בקבוצת בייסבול בליגה השניה. קבלת שכר עבור השתתפות התעסקות בספורט, מחשיב את הספורטאי לספורטאי מקצועי, דבר האוסר עליו להשתתף במשחקים האולימפיים. ב 1983, 30 שנה לאחר מותו, הוחזרו לו המדליות.

תוצאות הקרב חמש:

 1. קפיצה לרוחק – מקום ראשון
 2. הטלת כידון – מקום שלישי
 3. ריצת 200 מטר – ראשון
 4. זריקת דיסקוס – ראשון
 5. ריצת 1500 מטר – ראשון

קרב עשר

 1. ריצת 100 מטר – שלישי
 2. קפיצה לרוחק – שלישי
 3. כדור ברזל – ראשון
 4. קפיצה לגובה – ראשון
 5. ריצת 400 מטר – רביעי
 6. דיסקוס – שלישי
 7. ריצת 110 מטר משוכות – ראשון
 8. קפיצה במוט – שלישי
 9. הטלת כידון – רביעי
 10. ריצת 1500 מטר – ראשון

כאמור, המדליות נלקחו ממנו, והוחזרו לו 30 שנה אחרי מותו.

ג'ים ת'ורפ
ג'ים ת'ורפ

 

10. פלה

מלך הכדורגל של כל הזמנים. האיש שקבע סטנדרט במשחק הכדורגל הרבה לפני שמסי בא לעולם.הוא השחקן הראשון (והיחיד כרגע..) בעולם, שזכה בשלושה גביעי עולם. הוא כבש למעלה מ 1000 שערים בקריירה, ונחשב בעיני רבים כגדול הכדורגלים בכל הזמנים.

פלה, זומן לנבחרת ברזיל עוד בהיותו בן 16. כבר במשחקיו הראשונים הוא זכה בטורניר הרוואה מול היריבה הגדולה של ברזיל – ארגנטינה. מונדיאל 1958 בשוודיה היה המונדיאל הראשון שלו. הוא נכנס למשחקים רק במשחק השלישי, ובו בישל את שער הניצחון. ברבע הגמר הוא כבש את שער הניצחון. בחצי הגמר נגד צרפת הוא הבקיע שלושה שערים, והביא את נבחרתו לניצחון 5-2. במשחק הגמר הוא כבש שני שערים נוספים, ולקח את האליפות עם קבוצתו.

במונדיאל 1962 למרות פציעתו והשתתפות החלקית, עדיין היה שותף להצלחת הנבחרת ולזכייתה בגביע.

מונדיאל 1966 היה סיוט של נבחרת ברזיל בעקבות סיכסוכים רביםף, ובעיות פציעה רבים, והנבחרת הודחה בשלבים מוקדמים.

מודניאל 1970 היה השיא של הנבחרת. רבים רואים את הנבחרת הזו, כנבחרת הטוב אי פעם במונדיאל. פלה הוביל את הנבחרת עם ארבעה שערים וחמישה בישולים לגביע הנוסף. הוא זכה בתואר כדור הזהב של הטורניר.

פלה פרש מהנבחרת ב 1971 כמחאה על המשטר בברזיל. הוא מחזיק בתואר מלך השערים של הנבחרת עם 77 שערים, ו- 92 הופעות.

פלה
פלה

 

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply